Ervaringsverhaal: Willeke en Theo

27-02-2025

Van dagelijks 19 keer flauwvallen, paniekaanvallen en dissociaties naar nog maar 2 keer per jaar flauwvallen, af en toe een paniekaanval en nauwelijks nog dissociaties. En als klap op de vuurpijl: zelfstandig gaan wonen. Dit is het traject van Willeke en haar assistentiehond Theo.

 

Begin 2023 begon ik met het opleiden van Theo, een Australian Labradoodle, als Willeke’s assistentiehond. Willeke woonde toen nog thuis en kwam nauwelijks buiten door haar angst voor flauwvallen, paniekaanvallen of dissociaties. Maar Theo bracht verandering: hij moest uitgelaten worden. Samen met haar moeder ging Willeke de uitdaging aan, en Theo werd al snel haar veilige basis.

Door haar focus op Theo te leggen, verminderden haar klachten. Ze durfde steeds meer en kreeg vertrouwen in zichzelf én in Theo. Wat eerst een klein stukje over straat was, groeide uit tot het verleggen van grenzen.

Minder klachten

Tijdens de eindtest vertelde Willeke dat ze nog maar 2 keer per jaar flauwvalt. Dissociaties komen nauwelijks meer voor, en Theo maakt haar wakker uit nachtmerries, waardoor die korter duren. Ze slaapt beter en heeft overdag meer energie.

Theo helpt ook bij paniekaanvallen. Hij signaleert wanneer spanning oploopt en dwingt Willeke om rust te nemen. In winkels duwt hij haar naar een rustige hoek of blokkeert haar zelfs als ze te vroeg verder wil gaan. Hierdoor leert Willeke naar haar lichaam en Theo te luisteren.

Samen groeien

Willeke en Theo werden een sterk team. Dit gaf Willeke genoeg vertrouwen om een grote stap te zetten: zelfstandig wonen. In haar eigen huis bleef Theo haar ondersteunen, vooral tijdens de drukke verbouwing. Als ze te veel doorging, zorgde Theo ervoor dat ze stopte en rust nam.

Een sterk team

Willeke en Theo vormen nu een fantastisch duo. De uitdagingen blijven, maar hun groei en sterke band geven vertrouwen dat ze die samen aankunnen. Met Theo aan haar zijde kan Willeke vol vertrouwen de toekomst tegemoet!

Afbeeldingen

Cookie-instellingen